http://isfahanvet.ir/sites/isfahanfair.ir/isfahanvet.ir/contents/pms_item/4739_itemText.htmlstring(4263) "

مدیر گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان گفت: سطح علمی استان اصفهان نسبت به سایر استان های کشور بالاتر است و این امر اقتضا می کند که زیرساخت های اجرایی و نمایشگاهی این استان در زمینه صنعت دام و طیور نیز از دیگر استان ها برتری داشته باشد که خوشبختانه نمایشگاه دام و طیور اصفهان چنین شرایطی را دارد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر امیر داور فروزنده با تأکید بر این که نمایشگاه می تواند در توسعه علوم دامی و ارتقای کیفیت تولیدات و خدمات مؤثر باشد، افزود: تبادل دیدگاه هایی که در نمایشگاه صورت می گیرد، بررسی محصولات جدید، گردهمایی فعالان متخصص، مبادلات اقتصادی و آموزش از مهم ترین تأثیراتی است که نمایشگاه برای صنعت دام و طیور کشور به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به هیچ وجه نباید دیدگاه اقتصادی را بر نمایشگاه ها حاکم کرد چراکه در این صورت دیدگاه های علمی به کنار می رود و این برای همه جامعه خطرناک است.

فروزنده، ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن بخش اصلاح نژاد دام و ژنتیک به نمایشگاه اصفهان تأکید کرد: این امر بدون شک، ارتقای کیفی و علمی نمایشگاه را به دنبال دارد چراکه در سال های گذشته نبود این بخش به عنوان یک خلأ احساس می شد.

وی عنوان کرد: حداقل 30 درصد مخاطبان این نمایشگاه به بخش اصلاح نژاد دام و ژنتیک تعلق دارند در صورتی که در سال های گذشته، حوزه های تولیدی و درمانی جایگاه مخاطبان این بخش را به خود اختصاص داده بودند.

مدیر گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه خوراسگان، پیشنهاد داد: در سال های آینده چنین زمینه ای برای زیرگروه زنبور عسل هم فراهم شود تا دامنه کار مخاطبان این بخش نیز افزایش یابد.

وی برگزاری کارگاه های علمی را از بزرگ ترین نقاط قوت نمایشگاه صنعت دام و طیور اصفهان عنوان کرد و گفت: در کنار متخصصین، مردم نیز از طریق فرهنگ سازی ها و آموزش هایی که در فضای نمایشگاه منتقل می شود، با محصولات سالم و نحوه مصرف آشنا می شوند و مخاطبان عادی نیز می توانند به جای اطلاعات غلطی که از طریق اینترنت به دست می آورند، پاسخ سؤالات خود را در حوزه هایی چون محصولات سبز و ارگانیک، فرآورده های لبنی سالم، بهداشت محصولات و ... از طریق یک فضای تخصصی به دست آورند.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، دامپزشکی، ژنتیک و اصلاح نژاد دام، از 29 فروردین تا 1 اردیبهشت ماه طی ساعات 16 تا 22 در محل نمایشگاه های بین المللی استان واقع در پل شهرستان برگزار می شود.

 

"